Okiem Eksperta – Ładowacz Czołowy

13 stycznia 2023

Okiem Eksperta – Ładowacz Czołowy

Okiem Eksperta – Ładowacz Czołowy

Rolniku, czy Twoje gospodarstwo jest na miarę XXI wieku?. Jeśli tak, to inwestujesz w nowy sprzęt rolniczy, który jest niezastąpiony w codziennych pracach gospodarskich. To dzięki niemu rośnie wydajność pracy, zastępuje on ciężką pracę fizyczną oraz zmniejsza liczbę osób zatrudnionych przy załadunku i rozładunku- mowa o ładowaczu czołowym.

Może właśnie dziś zaczynasz modernizację swoje gospodarstwa i stoisz przed wyborem nowoczesnego ładowacza czołowego? Jeśli tak, pamiętaj:

–  wraz ze wzrostem udźwigu i wysokości podnoszenia wzrasta odpowiednio zapotrzebowanie na moc ciągnika współpracującego z urządzeniem

-podstawowym zespołem roboczym ładowacza czołowego jest wysięgnik z czerpakiem zamocowany jednym końcem do wspornika przykręconego do ciągnika.

– na końcu wysięgników zainstalowany jest odpowiedni system sprzęgania osprzętu według norm euro.

– osprzęt, stanowi wyposażenie ładowacza to m.in.; widły do obornika, do bel okrągłych, czerpak szczękowy do materiałów sypkich, spychacz, hak do udźwigu big bag, widły do palet, wycinak do kiszonki itp.

-w związku bogatym wyposażeniem w osprzęt, układy hydrauliczne powinny być rozbudowane o dodatkowe zespoły, jak: podnoszące, chwytające, obracające itp.; które podnoszą funkcjonalność i obsługę maszyny.

– nowoczesne ładowacze wyposażone są w układ prostowodowy, który zapewnia podczas pracy utrzymanie narzędzi roboczych w poziomie.

Doskonałym przykładem są Ładowacze czołowe firmy Inter-Tech, które dostosowane są do większości ciągników oferowanych na polskim rynku, konstruowane są ze stali o podwyższonej jakości, co zapewnia długoletnią i bezpieczną pracę, bogato wyposażone, łatwa i bezproblemowa wymiana osprzętu – trudno znaleźć ładowacz czołowy z lepszymi funkcjami, parametrami i bardziej przyjazny dla użytkownika.