Zgrabiarka 2 Karuzelowa ZKD-800

03 czerwca 2024

Zgrabiarka 2 Karuzelowa ZKD-800

Zgrabiarka 2 Karuzelowa ZKD-800

W gospodarstwach rolnych specjalizujących się w hodowli zwierząt w szczególności bydła mlecznego i mięsnego, zbiór pasz objętościowych jest dla rolnika działalnością priorytetową. To od jakości paszy w dużej mierze będzie zależała jakość mleka, mięsa i zdrowie zwierząt, a w ostateczności rachunek ekonomiczny gospodarstwa. W uzyskaniu dobrej jakości paszy, wolnej od zanieczyszczeń kamieniami i glebą, pomoże zgrabiarka do siana lub podsuszonej zielonki.

Największe zastosowanie w praktyce znalazły zgrabiarki karuzelowe, które występują jako jedno i wielosekcyjne. Szeroki wybór zgrabiarek, ułatwia precyzyjne dobranie odpowiedniej maszyny do posiadanego areału użytków zielonych. Firma Inter Tech w swojej ofercie posiada między innymi Zgrabiarkę 2 Karuzelową ZKD-800, która bez względu na rodzaj skoszonej masy roślinnej, równomiernie odkłada luźny pokos, uformowany w wał dzięki wyposażeniu w dwa wirniki.

Szerokość grabienia od 6,8- 7,6 m ; szerokość zgrabionego wałka 1,5 do 2,0 m. Wydajność robocza od 8,0 do 9,5 ha/h. Wyposażona jest w 22 ramiona i 88 palców grabiących. Dzięki takim parametrom, potrafi prawidłowo uformować wał pokosu, od którego zależy szybkość zbioru i jego czystość. Całkowita masa zgrabiarki wynosi 2250 kg, a minimalne zapotrzebowanie mocy współpracującego ciągnika, to 60 KM. Zgrabiarka ZDK- 800 wyposażona jest również w koła kopiujące, dzięki czemu dokładnie kopiuje nierówności terenu, a także pozwala na obniżenie palców grabiących do poziomu umożliwiającego uzyskanie czystego obrazu zbioru- bez strat.

Przy takim wyposażeniu i zachowaniu prawidłowej wysokości roboczej karuzeli, a także lekko ukośnej pozycji wirników – koniecznie poprzecznie do kierunku jazdy, każdy rolnik zbierze dobrej jakości pasze. W czasach , gdy do jakości żywności przywiązuje się coraz większą wagę, zbiór paszy dla zwierząt jest działalnością strategiczną, a zgrabiarka ZDK-800 z firmy Inter Tech zapewni rolnikom najwyższe standardy jakości pasz.

Przejdź do produktu: https://intertech-agro.pl/produkt/zgrabiarka-2-karuzelowa-zkd-800/