Maszyny BLUE line w akcji

14 maja 2023

Maszyny BLUE line w akcji

Maszyny BLUE line w akcji

Po pierwsze gleba.

Podstawowym warsztatem pracy gospodarstw jest żyzna gleba. Ich przyszłość zależy od dochodowości i konkurencyjności względem kosztów. Aby zachować wysoką wartość produkcyjną Inter Tech zapewnia kompleksowy pakiet unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych, zastosowanych w szerokiej gamie maszyn, dedykowanych do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Wał posiewny

Przeznaczony jest do posiewnego, powierzchniowego ugniatania ziemi. Dzięki swojej masie i zastosowaniu wałów pierścieniowych, jest w stanie częściowo rozgnieść bryły ziemi powstałe przy orce, co pozwala uzyskać znacznie wyższe plony. Jego dodatkowym atutem jest niwelowanie nierówności znajdujących się na powierzchni ziemi oraz wbicie w nią kamieni, co poprawia bezpieczeństwo w trakcie żniw. Zastosowanie wału ogranicza erozję gleby i polepsza jej strukturę. Zabieg ten wpływa na kondycję krzewienia roślin, zwiększa podsiąkanie wody, zatrzymuje wilgoć przed nadmiernym odparowaniem i niszczy chwasty. Ostatecznie udoskonala kontakt nasion z glebą i szybszą wegetację.

Agregat Talerzowy

Uniwersalna maszyna w duecie z siewnikiem zbożowym tworzy kombinację uprawowo-siewną. W zależności od indywidualnej konfiguracji jest podstawą do przygotowania łoża siewnego pod konkretną uprawę. Główne zabiegi glebowe i sezonowe to: wiosenno-jesienna uprawa ścierniska, rozdrabnianie resztek pożniwnych zarówno w glebach mokrych i zbrylonych.

Brona Hydrauliczna Ciągana w wersji HD

Charakteryzuje ją wszechstronność użytkowania. Służy zarówno do płytkiej uprawy gleby pożniwnej na głębokość min. 3 cm, po głęboką uprawę po zbiorze kukurydzy do 15 cm. Posiada stały kąt natarcia talerzy dzięki masywnemu mocowaniu oraz funkcję kopiowania terenu. Głębokość pracy regulowana jest hydraulicznie. Posiada bardzo efektywne dopasowanie do gleby oraz skuteczne zabezpieczenie przed kamieniami przy zastosowaniu nie wymagających konserwacji gumowych amortyzatorów. Jej konstrukcja pozwala na długi czas pracy bez konieczności wymiany elementów roboczych. Ponadto zastosowany w bronie szeroki wózek jezdny, umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się nawet na duże odległości.

Brona Talerzowa Hydrauliczna

Uniwersalna maszyna, która w zależności od indywidualnej konfiguracji jest podstawą do przygotowania łoża siewnego pod konkretną uprawę. Dedykowana do agregowania z wozami asenizacyjnymi z uniwersalnym zastosowaniem TUZ kat. II i III. Maszyna doskonale nadaje się do uprawy ziemi z dużą ilością resztek pożniwnych tj. kukurydza na ziarno, rzepak czy poplony. Istnieje możliwość zwiększenia odległości między rzędami talerzy.

Brona Zębowa Zawieszana Ciężka

Uniwersalna maszyna do płytkiego spulchniania górnej warstwy gleby, rozbijania brył, wyrównywania powierzchni gruntu, mieszania nawozów mineralnych, niszczenia chwastów, przykrywania nasion po siewiei wydobywania rozłogów perzu.

Pług Dłutowy

Alternatywą tradycyjnej uprawy jest pług dłutowy dedykowany do głębokiego spulchniania gleby do 65cm. Punktem wyjścia jest pobudzenie ziemi w warstwie podornej. Jego zastosowanie przyczynia się  do powstania wystarczającej ilości porów w glebie, które wspomagają rozwój mikroorganizmów, zwiększają cyrkulację powietrza oraz poprawiają jej warunki uwilgotnienia.