Inter Tech. Dobra robota.

15 czerwca 2023

Inter Tech. Dobra robota.

Inter Tech. Dobra robota.

Działająca od roku 2008 firma Inter Tech to jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajowych producentów maszyn rolniczych, najlepiej znana z wysokiej jakości ładowaczy czołowych oraz osprzętu do ładowaczy, ładowarek teleskopowych i mini ładowarek, oferująca także maszyny polowe i komunalne. O działalności producenta z Zambrowa mówi Anna Jankowska, współwłaścicielka firmy, w rozmowie z redakcją atr express.

Jakie najważniejsze daty należy przytoczyć z historii firmy Inter-Tech?

Nasza firma rozpoczęła działalność produkcyjną w 2008 r, a 2 lata później wprowadziła do oferty ładowacze czołowe. W 2017 r.  wprowadziliśmy podział produktów na linie, aby w kolejnym roku zakupić dodatkowe grunty i rozbudować zakład produkcyjny wyposażony w nowoczesny park maszynowy, oparty o technologię CNC. Poza tym firma Inter-Tech konsekwentnie rozwija oferowany asortyment, w 2021 r. uzupełniony o produkty z serii Blue, Green i Orange. W tym samym roku postawiliśmy na automatyzację i robotyzację parku maszynowego – rozpoczęliśmy również budowę kolejnej hali modułowej.

Jeśli zaś chodzi o najnowsze inwestycje, w 2023 r. wprowadziliśmy system ERP do zarządzania produkcją, a dodatkowo poszerzyliśmy naszą ofertę produktową.

Proszę zatem przedstawić aktualną ofertę firmy.

W 2017 r. ze względu na stale rozszerzającą się ofertę firmy produkty zostały podzielone na linie. Chronologicznie najstarsza linia z osprzętem i akcesoriami, takimi jak: chwytaki, łyżki, krokodyle, transportery czy skrzynie wysokiego załadunku otrzymała nazwę Smart. Linia Loader obejmująca flagowe produkty firmy Inter-Tech objęła zakresem ładowacze czołowe oraz TUZ-y.

Następna w kolejności linia Orange to maszyny komunalne. Maszyny polowe skategoryzowane zostały pod nazwą Blue. Linia Green to tzw. maszyny zielonkowe. Najmłodszą, a zrazem najbardziej zaawansowaną technologicznie – linię Silver obejmującą wozy asenizacyjne wprowadzono w 2017 r. Obecnie w portfolio znajduje się ponad 250 różnego rodzaju maszyn i liczba ta ciągle wzrasta.

Do jakich klientów kierowana jest oferta firmy Inter-Tech? Jaka jest główna grupa odbiorców?

Inter-Tech związany jest przede wszystkim z rolnictwem, jednak szeroka gama produktów pozwala stwierdzić, że odbiorcą finalnym jest każdy, kto potrzebuje niezawodnego sprzętu do pracy. W portfolio naszego przedsiębiorstwa znajdują się maszyny przydatne w ogrodnictwie, leśnictwie czy przedsiębiorstwach komunalnych.

W jaki sposób zorganizowana jest dystrybucja oferowanych produktów?

Budujemy sieć dilerską w Polsce, Europie i na świecie. Odbiorców naszych maszyn można znaleźć m.in. w takich krajach jak: Dania, Niemcy, Norwegia, Włochy, Litwa, USA czy Izrael. Nowoczesne, duże przedsiębiorstwa w chwili obecnej opierają się jedynie na tym sposobie dystrybucji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express: